KONST / Litografier / Färglitografi 13903367
nr 1390 3367
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Visby. Signerad, numrerad 40/350, ej glas. Motivet: 31x43, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 april 2021
kl 18:56:51
8/4 17:54:31
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman